FAL > Aktualności > Aktualności

 30 stycznia 2014r. w Sali kinowej Kina Hel w Pleszewie odbyło się spotkanie podsumowujące realizację II fazy innowacyjnego projektu MAM DZIECKO-PRACUJĘ(…) w Powiecie Pleszewskim.  Uroczysta gala została rozpoczęta pana Jacka Janickiego- Eksperta ds. work-life balance i rozwoju osobisto –zawodowego oraz panią Małgorzatę Sajkiewicz. Przywitał wszystkich oraz również wprowadził do tematu Prof. Kazimierz Pająk. Głos zabrał również pan Starosta Michał Karalus, który podkreślił, jak ważny jest projekt z racji obszarów jago działania oraz zaznaczył, iż bardzo cieszy się, że tego typu inicjatywy zostały podjęte na terenie Powiatu Pleszewskiego. Pan Burmistrz Arkadiusz Ptak również zauważył jak projekt był ważny dla Pleszewa i jak nadal jest ważny, ponieważ po zakończeniu projektu na terenie gminy i powiatu pozostaną świadomi uczestnicy zajęć, którzy sami chcą mieć udział w modernizacji regionu.

Spotkanie podsumowujące II fazę projektu w Pleszewie
KARnet 15+ ZAPYTANIE OFERTOWE - nabór kadry do Klubów Aktywności Rozmaitych

 W  dniu 23 stycznia 2014r. w Zespole Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach odbyło się spotkanie podsumowujące realizację II fazy innowacyjnego projektu MAM DZIECKO-PRACUJĘ(…) w powiecie szamotulskim.  Uroczysta gala została rozpoczęta przez panią Iwonę Janicką  - Dyrektor Generalną Fundacji Aktywności Lokalnej i Kierownik Projektu Mam Dziecko – Pracuję oraz pana Jacka Janickiego- Eksperta ds. work-life balance i rozwoju osobisto –zawodowego.  Głos zabrał pan Starosta Paweł Kowzan, deklarując wsparcie w zakresie wdrożenia proponowanych rozwiązań sprzyjających godzeniu życia zawodowego z prywatnym m.in. powstanie informatora powiatowego.

Spotkanie podsumowujące II fazę projektu w Szamotułach

W ramach projektu „MAM DZIECKO-PRACUJĘ(...)" mamy małych dzieci z trzech gmin Wielkopolski: Mosiny, Komornik i Lubonia, oraz grupa ojców z Poznania i okolic będą mieli możliwość uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach i doradztwie z zakresu work-life balance (tj. godzenie życia zawodowego i prywatnego). Realizatorzy projektu pragną nie tylko pokazać, że łączenie pracy zawodowej z wychowywaniem dziecka jest możliwe, lecz także uświadomić pracującym rodzicom możliwości, z których mogą skorzystać, aby czerpać więcej radości i zadowolenia z życia zawodowego i prywatnego. Rodzic, a także przyszły rodzic, będzie mieć okazję uczestnictwa w cyklu szkoleniowo-doradczym, tj. 8 szkoleniach i doradztwie indywidualnym.

Mamo, Tato coś dla Ciebie! Ruszyła rekrutacja na warsztaty!

 

Fundacja Aktywności Lokalnej w listopadzie rozpocznie realizację innowacyjnego projektu pt. "KARnet 15+ - model partnerstwa trójsektorowego"!

Liderem projektu jest Wrocławska Rewitalizacja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która realizuje projekt we współpracy z firmą ATTESTOR s.c., Wrocławską Pracownią Psychoedukacji i Terapii “PLUS” Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Gminą Wrocław - Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu. W Poznaniu oprócz Fundacji Aktywności Lokalnej zaangażowane jest też Miasto Poznań - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Proponowany model współpracy trójsektorowej stanowi innowację w skali regionu jak i kraju, zakłada aktywne partnerstwo sektora biznesu z publicznymi i niepublicznymi instytucjami pomocy i integracji społecznej. Model będzie służyć ułatwianiu wchodzenia na rynek pracy młodzieży w wieku 15-25 lat, w tym szczególnie zagrożonej wykluczeniem społecznym (wychowankowie pieczy zastępczej). W jego ramach powstaną Kluby Aktywności Rozmaitych KARnet – miejsca spotkań i edukacji nieformalnej młodzieży.

Zapraszamy do współpracy!

Oficjalna strona projektu: http://karnet15plus.pl/

KARnet 15+ - model partnerstwa trójsektorowego


Fundacja Aktywności Lokalnej (FAL) zaprasza rodziców do wizyty w nowootwartym żłobku. Sprawdźcie sami czy dobrze zmontowaliśmy WASZ Opieka.CZ!
Dni Otwarte mamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 - 11.00 oraz 15.00 - 16.00.

Z prawdziwą przyjemnością pokażemy Wam, jak zagospodarowaliśmy przestrzeń dla naszych podopiecznych. Dlatego też zachęcamy do odwiedzin naszej placówki. Dni Otwarte mamy w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 12:15 do 13:30. W innych godzinach oraz w pozostałe dni również można do nas przyjść, ale po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.

 

Opieka.CZ zaprasza dzieciaki!

Tata z dzieckiem

Jedyną pewną rzeczą jest zmiana – to motto zdominowało współczesny świat, co więcej, owe zmiany zachodzą z coraz większą dynamiką. Powyższe hasło staje się również coraz bardziej aktualne w rodzinie – tradycyjny podział na zajęcia kobiece i męskie stopniowo jest zastępowany układem partnerskim, teoretycznie bardziej demokratycznym. W praktyce bywa różnie, ale warto w tym miejscu zaznaczyć, iż jako społeczeństwo pracujemy nad tym.

Dziś widok taty z dziećmi na placu zabaw nie jest już tak egzotyczny jak kilkadziesiąt lat wcześniej. Coraz częściej też zdarza się, że tata jest powiernikiem pierwszych tajemnic i najważniejszą osobą na świecie.

Tata – skarb w części odkryty

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi ofertami pracy/współpracy oraz możliwością realizacji praktyk/stażu.

Obecnie prowadzimy rekrutację na następujące stanowiska:

 • Specjalistów / Specjalistki ds. pracy z młodzieżą 
  (powiat koniński, powiat leszczyński, powiat śremski, powiat wągrowiecki)
  - praca dla wychowawców, pedagogów, psychologów, socjoterapeutów, animatorów
  - oferta na JOBS.PL 
  powiat koniński - oferta pracy na Infopraca.pl
  powiat śremski - oferta pracy na Infopraca.pl
 • Osób ds. finansów i księgowości, kadrowo-płacowych:
  Ksiegowa/Księgowy
  Młodszy księgowy / Młodsza księgowa
  Specjalista ds. kadrowo-płacowych
  Specjalista / Specjalistka ds. finansów i rozliczeń 
  Asystent / Asystentka ds. finansów i rozliczeń 
  oferta pracy na Infopraca.pl
 • Koordynatora projektów
 • Kierownik / Kierowniczka Filii Fundacji Aktywności Lokalnej 
 • Animatorów / Animatorki lokalne
 • Doradców zawodowych
 • Pedagogów
 • Wychowawców
 • Prawników
 • Mediatorów

 

Oferty pracy i współpracy z FAL

Premierowe spotkanie z cyklu Świadoma Mama w Poznaniu - raport

Świadome Mamy - relacja z pierwszego spotkania

Jednym z ciekawszych efektów projektu "Fotografia łączy pokolenia" jest wyjątkowa publikacja - specjalnie wydany i unikalny w kraju, kalendarz motywacyjny 2010/2011 dla dzieci  (wrzesień 2010 - sierpień 2011). Kalendarz podzielony jest na tygodnie, zawiera wiele naklejek, którymi można nagradzać dzieci. Najważniejsze w tej publikacji są fotografie, które zostały wykonane przez dzieci podczas warsztatów oraz podczas codziennych zajęć lub spacerów.

Kalendarze do tej pory wydano w nakładzie 2 tys. egzemplarzy.

Wyjątkowa publikacja - kalendarz motywacyjny z naklejkami


31 maja na konferencji prasowej w siedzibie PAP zainaugurowana została kampania profrekwencyjna „Gdziekolwiek będziesz, zagłosuj”.
Osoby chętne do udziału w kampanii prosimy o kontakt z Fundacją Aktywności Lokalnej - tel. 693198715, e-mail: biuro@fal.org.pl

 
Gdziekolwiek będziesz - ZAGŁOSUJ

Zaproszenie na seminarium pt. Outplacement w kryzysie

Termin: 8 czerwca 2010 r. (wtorek)
Miejsce: Poznań, Kochtex - biurowiec OMEGA, ul. Dąbrowskiego 79A
Organizator: Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

Współorganizator: Fundacja Aktywności Lokalnej

Zapraszamy przedstawicieli urzędów pracy, urzędów gmin i powiatów, organizacji pracodawców, ozwiązków pracowniczych, agencji zatrudnienia, organizacji pozarządowych, przedstawicieli nauki i biznesu oraz wszystkich pozostałych zainteresowanych problematyką outplacementu.
Podczas seminarium zapoznamy się m.in. z sytuacją na rynku pracy, zwłaszcza w kontekście zwolnień monitorowanych w regionie, źródłami finansowania programów outplacementowych, a także podyskutujemy nt. roli publicznych i niepublicznych służb zatrudnienia.

Wśród zaproszonych prelegentów są m.in.: prof. Józef Orczyk, Barbara Kwapiszewska - Dyrektor WUP w Poznaniu, Piotr Krasuski - Naczelnik Wydziału Zarządzania Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, przedstawiciele Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, powiatowych urzędów pracy.

Seminarium realizowane jest w ramach Programu „Praca w Polsce” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Seminarium pt. Outplacement w kryzysie (Poznań, 8 czerwca 2010 r.)

Wernisaż wystawy „Fotografia łączy pokolenia” połączony z warsztatami pt. ”Korzenie i skrzydła”
30 maja 2010 r. (niedziela)
Waga miejska (Stary Rynek), godz. 12.30

Wystawa to podsumowanie warsztatów fotograficznych dla najmłodszych (dzieci w wieku przedszkolnym) i seniorów. Projekt realizowany przez Fundację Aktywności Lokalnej, Stowarzy

szenie ENTER ART oraz Pracownię Artystyczną LUPA w Puszczykowie

dzięki zaangażowaniu partnerów, tj. Fundacji Orange oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zaraz po otwarciu wystawy zapraszamy na warsztaty pt. „Korzenie i skrzydła”. Warsztaty rozpoczynają się o pełnych godzinach, tj.: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00. Zapisy na miejscu tuż przed zajęciami. Rezerwacja miejsc: tel. 693 198 715 lub pocztą elektroniczną biuro@fal.org.pl

Wernisaż odbywa się w ramach dużej imprezy organizowanej przez
Stowarzysz
enie Artystów ENTER ART
Zapraszamy wszystkich 30 maja br. na Stary Rynek i Plac Wol
ności w Poznaniu!!!!

 

Wernisaż wystawy

Uwaga kobiety z gminy Czerwonak (woj.wielkopolskie) - rusza rekrutacja do kolejnej edycji ciekawego projektu szkoleniowo-doradczego "Maksymalna radość w Czerwonaku".

Do projektu zapraszamy kobiety, które obecnie są matkami oraz spodziewają się dziecka.

Zgłoś się już teraz! Masz pytania - zadzwoń!

Uwaga wszystkie kobiety z gminy Czerwonak - rusza rekrutacja!

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżniło naszą ofertę i tym samym projekt "Fotografia łączy pokolenia" otrzyma dofinansowanie z budżetu państwa. Dziękujemy!

 

Kolejne wyróżnienie!

Seminarium pt. Uczestnictwo młodzieży w procesach rozwoju miasta organizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programu URBACT II w Polsce 18 lutego 2010 r. w Warszawie

 


Podczas seminarium Iwona Janicka z Fundacji Aktywności Lokalnej zaprezentuje sposób realizacji projektów dla młodzieży z Puszczykowa.

URBACT II - Seminarium w Warszawie


W poniedziałek, 24 czerwca na antenie radia Merkury, zostanie przeprowadzony konkurs z okazji Dnia Ojca, w którym do wygrania będą pingwinki cesarskie naszego projektu. Zapraszamy do uważnego słuchania audycji "Babie Lato" w godzinach 9.00 -12.00.

 

Oczywiście życzymy wszystkim naszym Fanom wygranych!

 

Konkurs! Do wygrania pluszowe pingwiny cesarskie!

Fundacja Aktywności Lokalnej informuje o poszukiwaniu lokalu w Poznaniu na prowadzenie działalności statutowej i gospodarczej - preferowane będą lokalizacje na południe od centrum miasta (Wilda, Dębiec).

Termin składania ofert upływa 26 lipca 2012 r. (czwartek) do godz. 14:00, przy czym decyduje data i godzina dostarczenia oferty.

Informujemy, że ww. terminie nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymogi formalne.

Zapytanie ofertowe - lokal w Poznaniu
Zapytanie ofertowe - lokal w Poznaniu
Zapytanie ofertowe - lokal w Poznaniu
Opis:
Zapytanie ofertowe - lokal w Poznaniu
Rozmiar pliku:
0.75 MB
URZĄD MIASTA PUSZCZYKOWO

      


Współpraca podczas projektów "Młodzież Puszczykowa ma dobrą radę" oraz
"Młodzież ma radę"


 
szukaj