FAL > Aktualności > Aktualności

Jeszcze tylko jeden dzień dzieli nas od Kongresu Kobiet - społecznej inicjatywy i stowarzyszenia, które zrzesza osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych. Kongres skupia kobiety z całej Polski, o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk.

Już jutro przedstawicielki Fundacji Aktywności Lokalnej wyruszą na V KONGRES KOBIET odbywający w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dzniach 14-15 czerwca 2013.

Iwona Janicka, dyrektor genaralny fundacji, od dawna udziela się w kwestiach równego traktowania, równych możliwościach kariery oraz pokonywaniu barier wynikających z dyskryminacji kobiet na rynku pracy. Zapoczątkowana przez nią akcja wyrównywania szans matek i ojców na rynku pracy przerodziła się w ogromny projekt "Mam dziecko - pracuję (...)", który między innymi zainspirował instytucje publiczne do współpracy, pojawienia się przewijaków i kącików malucha w urzędach, a warsztaty z zakresu work-life balance pozwalają rodzicom na godzenie życia prywatnego z zawodowym.

Nasze koleżanki z fundacji Joanna Kaniewska, Agnieszka Karpińska i Małgorzata Sajkiewicz wspierają ją w codziennych zadaniach. Teraz wyruszają wszystkie razem na Kongres Kobiet po wymianę doświadczeń i inspirację do dalszych działań.

 


 
szukaj
FAL