FAL > Inne > EUROLIDER 2010
EUROLIDER 2010 - Iwona Janicka

II edycja konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju Regionalnego EUROLIDER 2010 rozstrzygnięta. Zdecydowano o przyznaniu trzech równorzędnych pierwszych miejsc w konkursie. Jednym z Euroliderów, a konkretnie Euroliderek - została Iwona Janicka z Fundacji Aktywności Lokalnej. A że zwycięzcy biorą wszystko, zwyciężyła również w konkursie EUROLIDER 2010 w głosowaniu Internautów. Ogromnie cieszymy się z wygranej! Za wszystkie oddane głosy i trzymane kciuki bardzo dziękujemy!


"- Po raz drugi wyróżniliśmy bohaterów codziennej pracy z unijnymi funduszami. Cieszę się, że jest coraz więcej osób, które z pasją i zaangażowaniem pozyskują środki z Unii Europejskiej - powiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podczas gali wręczenia nagród w konkursie EUROLIDER 2010. Uroczystość odbyła się 1 października 2010 r. w Warszawie podczas III Forum Funduszy Europejskich."

Kapituła konkursu EUROLIDER 2010, po wnikliwej analizie kandydatur, wyłoniła trzech równorzędnych zwycięzców. EUROLIDERAMI 2010 zostali:
 

Iwona Janicka
Pani Iwona Janicka była przedstawicielką organizacji pozarządowych w Miejskiej Radzie Pożytku Publicznego w Poznaniu oraz założycielką Fundacji Aktywności Lokalnej z Puszczykowa. Innym ludziom, którzy chcą ubiegać się o środki z Funduszy Europejskich mówi, że warto. Nie ukrywa przy tym, że łatwo nie jest, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą sprawy formalne, a przede wszystkim konieczność sfinansowania prawie całego projektu zanim dotrą fundusze. Ale każde „dziękuję” i uśmiech zadowolonego uczestnika projektu sprawiają, że robi to już wiele lat.

Do ubiegania się o środki unijne zachęciła ją możliwość poprawy otoczenia, a także szansa polepszenia sytuacji życia konkretnych ludzi. Dla niej drobne działania w małych społecznościach to początek zmieniania kraju na lepsze - jej mottem jest fraza: "myśl globalnie, działaj lokalnie".

W przyszłości chciałaby zrealizować, na większą niż do tej pory skalę, projekty kierowane do matek, osób 45+, szkół z rozwoju kompetencji kluczowych. Interesują ją kompleksowe działania dla danej grupy - od doradztwa personalno-zawodowego, psychologicznego, szkoleń, po animację lokalną. Swoje marzenia stara się szybko zamieniać na konkretne działania. Wśród niezrealizowanych planów i potrzeb w regionie jest centrum inicjatyw obywatelskich w Poznaniu. Obecnie chciałaby się skupić na realizacji tego projektu, ale jak sama mówi, wiele zależy od woli współpracy kilku stron - organizacji, władz aglomeracji i regionu, uczelni.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!


Więcej informacji - sylwetki wszystkich laureatów i zwycięzców:
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/dzialaniapromocyjne/aktualnosci/Strony/konkurs_eurolider_2010_rozstrzygniety_011010.aspx


 
szukaj
FAL