Informacja o projekcie

Projekt pt. Fotografia łączy pokolenia został wyróżniony przez Kapitułę Programu Akademia Orange spośród ponad 600 projektów społecznych z całego kraju.
Projekt jest innowacyjny pod wieloma aspektami, w szczególności zastosowaliśmy innowacyjność w zakresie metod i form realizacji, partnerstwa, technologii.

Projekt jest realizowany przez Fundację Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie ENTER ART oraz Pracownię Artystyczną LUPA w Puszczykowie.

Projekt zakłada organizację cyklu zajęć (w tym plenerowych) dla 36 dzieci w wieku przedszkolnym z Puszczykowa i okolic z wykorzystaniem aparatów fotograficznych (cyfrowych/komórkowych). Do projektu zgłaszać się mogą pary, tj. dziecko wraz z opiekunem (babcią lub dziadkiem).
Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, której zadaniem (oprócz przekazania wiedzy i umiejętności w formie zabawy z podstaw fotografii dzieciom) jest wzmacnianie autorytetu babci/dziadka, jako tej osoby, z której wiedzy i doświadczenia dziecko powinno korzystać.
Dzieci będą wykonywać zdjęcia podczas warsztatów i podczas codziennych zajęć/spacerów z babcią/dziadkiem.

W przypadku braku posiadania własnego sprzętu będzie można wypożyczyć od Organizatora aparat fotograficzny.

Zajęcia odbywać się będą w Puszczykowie. Terminy i czas trwania zajęć:

  • Zajęcia dla seniorów (marzec), 4 grupy – każda po 9 osób
    2 warsztaty dla każdej grupy z wykorzystaniem komputerów
    Czas trwania 1 zajęć: 3 godz.
  • Zajęcia dla dzieci (marzec, kwiecień), 6 grup – każda licząca 6 dzieci
    10 warsztatów dla każdej grupy z udziałem opiekuna (babci lub dziadka), w tym m.in. warsztaty w plenerze
    Czas trwania 1 zajęć: 2 godz.

Udział w zajęciach jest bezpłatny!

W ramach projektu zostanie wydana publikacja (album lub kalendarz) pod roboczym tytułem „Fotografia łączy pokolenia. Świat okiem dziecka”. Publikacja zawierać będzie zdjęcia wykonane przez dzieci.

Pod koniec maja – przed Dniem Dziecka – zrealizujemy wystawę fotograficzną z uroczystym otwarciem i uhonorowaniem młodych fotografów w towarzystwie zaproszonych gości, m.in. postaci z bajek.

Zapraszamy,

Iwona Janicka
Koordynatorka Projektu


Organizatorzy składają ogromne podziękowania dla Marysi Boch, wolontariusze - autorce świetnych rysynków do projektu "Fotografia łączy pokolenia".

Podziękowanie

 
szukaj
Źródło finansowania:

Projekt pt. "Fotografia łączy pokolenia" Fundacji Aktywności Lokalnej jest laureatką pierwszej edycji Programu Akademia Orange.

Projekt współfinansowany jest ze środków budżetu państwa pozostających w dyspozycji
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


FAL