FAL > Projekty > Fotografia łączy pokolenia > Fotografia łączy pokolenia > Publikacja - kalendarz motywacyjny 2010/2011 z naklejkami

Jednym z ciekawszych efektów projektu "Fotografia łączy pokolenia" jest wyjątkowa publikacja - specjalnie wydany i unikalny w kraju, kalendarz motywacyjny 2010/2011 dla dzieci  (wrzesień 2010 - sierpień 2011). Kalendarz podzielony jest na tygodnie, zawiera wiele naklejek, którymi można nagradzać dzieci. Najważniejsze w tej publikacji są fotografie, które zostały wykonane przez dzieci podczas warsztatów oraz podczas codziennych zajęć lub spacerów.

Publikacja jest wyjątkowa w skali kraju. Nie jest to typowy album ze zdjęciami, bo fotografie przedstawiono w kalendarzu. Jednak forma jest specjalnie dedykowana dzieciom: zawiera pola do wpisywania swoich działań, celów, osiągnięć oraz miejsca na rysunki lub naklejki. Uzupełnienie kalendarza stanowi komplet ponad 300 szt. kolorowych naklejek.

Kalendarze do tej pory wydano w nakładzie 2 tys. egzemplarzy. Trafiły już m.in. do wszystkich dzieci z puszczykowskich przedszkoli, Biblioteki Miejskiej Centrum Animacji Kultury, Miejskiego Ośrodka Pomocy
Społecznej, Świetlicy Socjoterapeutycznej i Środowiskowej, do oddziałów dziecięcych w szpitalach oraz do większości samorządów i mediów w Wielkopolsce. Dodatkowowo dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Puszczykowie kalendarze trafią z początkiem roku szkolnego do rąk wszystkich uczniów pierwszych klas szkół podstawowych.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania wszystkim organizacjom, firmom i osobom zaangażowanym w realizację projektu.


 
szukaj
Źródło finansowania:

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji: